Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Vatamare corporala, amenintari
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Vatamare corporala, amenintari

vreau sa stiu ce pot face in conditiile in care doi indivizi ma-u batut fara motiv.acestia erau bauti,am sunat la 112 ,am facut plangere penala, iar dupa doua zile unul din ei imi ameninta familia si ca -mi va da foc la casa...el are antecedente...eu nu si nici nu am mai avut de a face cu astfel de probleme.imi zice sa-mi retrag plangerea iar eu nu stiu cum ar trebui sa procedez...ajutati-ma cu un raspuns urgent daca se poate ...multumesc.
Puteţi prezenta dovezi ale ameninţăƒrilor? Dacă da, mai faceţi o plângere şŸi pentru infracţiunea de ameninţare. Eu aş zice săƒ nu cedaţi ,să văƒ retrageţi plângerea, dacă vă simţiţi în pericol pe parcursul derulării cercetărilor,sunaţi imediat la 112.
nu am dovezi si casa va ramane goala pentru o saptamana...imi e teama ca atunci cand ma voi intoarce din vacanta nu o sa mai am casa.mie imi pare destul de dificila situatia...din cauza aceasta am si apelat la acest site.