avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am fost evacuati de catre locator si pus lacate la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am fost evacuati de catre locator si pus lacate la sediul profesional ...

Am fost evacuati de catre locator si pus lacate la sediul profesional in baza unei notificari emisa chiar de el fara nici un executor fara nimic pe motiv ca nu am platit chiria 2 luni si el a luat aceasta suma din garantie plata utilitatiilor la zii .Am fost evacuati ca am facut notificari sa ne arate facturiile in baza carora dansul ne face facturi pentru plata utitatiilor
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 14:58, 7 Mai 2023
Locatorul a inteles sa va notifice pentru neachitarea obligatiilor contractual asumate
Analizati responsabil clauzele contractual reciproc asumate si verificati conditiile de reziliere contract

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evacuare chiriasi cipriangnt cipriangnt Am nevoie de un sfat de la cineva competent. Vreau sa evacuez niste chiriasi rau platnici la intretinere. Am semnat cu ei doar un contract prin agentia ... (vezi toată discuția)
Evacuare chirias ncpc tnt tnt Buna ziua, As dori va rog sa ma ajutati cu pasi de urmat pentru evacuarea chiriasului rau platnic (persoana fizica) din imobil. Acum 2 luni de zile am ... (vezi toată discuția)
Contract inchiriere nony nony Suntem o institutie publica care isi desfasoara activitatea intr-un spatiu inchiriat conform unui contract de inchiriere incheiat pe o perioada ... (vezi toată discuția)