avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imputernicire ( procura)Buna seara,as vrea sa stiu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imputernicire ( procura)Buna seara,as vrea sa stiu daca pot sa- i fac imputernicire sotului,pt.vinzarea ...

Buna seara,as vrea sa stiu daca pot sa- i fac imputernicire sotului,pt.vinzarea unui imobil pe care l- am cumparat impreuna,eu nefiind in tara pt.a semna contractul de V-C?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 21:53, 8 Mai 2023
Da, puteți.
Ultima modificare: Luni, 8 Mai 2023
raluk0207, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act vanzare teren lacra74 lacra74 Buna ziua. Mama mea ar vrea sa vanda un teren..tinand cont ca suntem si noi copii pe actul de propietate,trebuie sa semnam si noi la vanzare..problema este ca ... (vezi toată discuția)
Donatii elenaanca elenaanca am cumparat o casa impreuna cu fratele meu.se poate ca eu sa ii donez lui jumatatea mea ,fara prezenta lui,el fiind plecat din tara?cam cat m-ar costa si de ce ... (vezi toată discuția)
Cumparare teren aflat in partaj. ovidiu21us ovidiu21us Buna seara,as avea nevoie de cateva lamuriri daca se poate.Vreau sa cumpar un teren de la doi soti care au deschis procesul de partaj,teren care este si el ... (vezi toată discuția)