Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Mecanismul de Avertizare Timpurie in Educatie (MATE) ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Mecanismul de Avertizare Timpurie in Educatie (MATE) Buna ziua, ...

Mecanismul de Avertizare Timpurie in Educatie (MATE)

Buna ziua,
Am aflat de curand ca exista MATE... dna invatatoare ne-a "ordonat" sa completam un formular cu tot felul de date care mai de care mai bizare... unele chestiuni tin mai degraba de asistenta sociala... altele seamana cu un consult psihologic... Parca existau deja legi in ceea ce priveste familiile cu probleme sau stituatie financiara precara... Ne amedeaza daca nu dam curs complearii "chestionarului", care nu are antet nu tu spatiu pentru data, semnatura, adica un document oficial... Ce-i de facut?
MATE are si norme metodologice de aplicare? u nu le-am gasit...
Va multumesc pentru ajutor si intelegere!
Gasiti detalii aici [ link extern ] /
Va multumesc!
Numai de bine sa auzim!