Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Consilierului personal al primarului îi încetează ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Consilierului personal al primarului îi încetează contractul ...

Consilierului personal al primarului îi încetează contractul de muncă la data încetării de drept a mandatului primarului. Noul primar (viceprimarul cu atribuții de primar) îl angajează din nou după 3 zile tot consilier personal. Acesta solicita compensarea în bani a concediului neefectuat în baza primului contract. Poate angajatorul sa ii compenseze concediul neefectuat cu zile libere în cursul noului contract de munca ?
Nu are legatura compensarea cu noul c.i.m. ..prin urmare, are dreptul la compensarea zilelor de CO neefectuate.