avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... As avea si eu o problemă Tata a avut o datorie mai ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

As avea si eu o problemă Tata a avut o datorie mai veche la ...

As avea si eu o problemă
Tata a avut o datorie mai veche la Enel pe care am plătito anul trecut în noiembrie (exista un întreg proces pentru suma asta) și când am trimis banii am trimis cu tot cu copie electronică a plătit cu numărul dosarului, primesc un plic de la Enel urmat cu unu de la judecătorie cum că s a onorat prejudiciu și Enel retrage acuzația
Acum o săptămână primesc un plict cum că e chemat tata in judecată pe aceași problemă care s a rezolvat doar că de data asta nu s fost judecătoria Mangalia și ce-i de la Constanța în dosar specifică ce-i de la Enel că nu am primit banii si că ce-i de la Mangalia le au respins cererea de chemare în judecată având în vedere că prejudiciu a fost plătit
In situația asta menționată cum îmi recomandați să procedez? Am povestit pe scurt mai sus in cazul unei nelămuriri vă rog să mă întrebați
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:13, 10 Mai 2023
Urmeaza sa formulati intampinare la actiunea comunicata de judecatoria Constanta unde sa detaliati succesiunea de evenimente si sa anexati copii dupa documentele justificative ale platii si dupa hotararea dispusa de judecatoria Mangalia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salut, când într-un proces prejudiciul cerut este plătit, ... Alexandeu Alexandeu Salut, când într-un proces prejudiciul cerut este plătit, și se trimite dovada plati la judecătorie, ce procedeu mai trebuie urmat pentru a se încheia ... (vezi toată discuția)
Contestație la executare pap pap Buna ziua am apelat la un executor judecătoresc pt recuperarea unei sume de bani, partea cealaltă a făcut contestație la executare iar eu am aflat azi ... (vezi toată discuția)
Am primit o instiintare de la judecatorie kenzzo kenzzo buna ziua, am primit o instiintare sa ma prezint la judecatorie in termenul.... ce poate sa fie , poate sa fie o problema grava , am datorii catre unele firma ... (vezi toată discuția)