avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara!Daca am PFA și am 2 angajați zilieri,in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara!Daca am PFA și am 2 angajați zilieri,in momentul ...

Bună seara!Daca am PFA și am 2 angajați zilieri,in momentul in care nu am de munca,cum se procedează cu taxele la stat?atât pentru mine,cât și pentru cei 2 angajați?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:39, 10 Mai 2023
Pentru cei doi zilieri , nu platiti nimic ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zilieri pentru santier camelia50 camelia50 Buna ziua Sunt particular din Bucuresti si doresc sa-mi izolez si varuiesc casa. Am gasit patru muncitori care pot sa ma ajute. Lucrarea ar dura aproximativ ... (vezi toată discuția)
Zilieri luciapap luciapap Buna ziua, cum se procedeaza cand muncim cu zilieri, avem nevoie de 3 sau 4 zile de 2 persoane, trebuie incheiat un contract cu ei, dus la Finante, platit ... (vezi toată discuția)
Buna seara! care este temeiul legal prin care se facea incadrarea ... marfik marfik Buna seara! Care este temeiul legal prin care se facea incadrarea zilierilor in cadrul fostelor Intreprinderi Agricole de Stat? La majoritatea lor nu gasim ... (vezi toată discuția)