Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Nr. lege sau ordin de obligativitate montare rampe de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Nr. lege sau ordin de obligativitate montare rampe de acces blocuri ...

Buna ziua,
Exista o lege sau un ordin care sa impuna obligativitatea montarii rampelor de acces la blocuri?
Ma intereseaza numarul respectivului act!
Va multumesc!
maraV, utilizator
Nu există o astfel de lege. E o chestiune de bun simt, mai ales dacă sunt persoane in condominiu care ar fi ajutate de existenta unei astfel de rampe.