Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o opinie privind ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o opinie privind urmatoarea ...

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu o opinie privind urmatoarea speta:

Din cauza contextului economic societatea se confrunta cu scaderi alea comenzilor, drept urmare este nevoita sa lucreze mai putine zile. In acest context exista vreo posibilitatea de a evita raportarea in Revisal? De regula exista o singura zi pe saptamana in care nu se lucreaza, aceasta nefiint aceeasi intotdeauna, iar mecanismul de a raporta atat suspendarea cat si incetarea suspendarii este foarte greoaie

Va multumesc !
Singura solutie care nu s-ar raporta in REVISAL este concediul de odihna ...