Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Daca ai o absență nemotivată are voie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Daca ai o absență nemotivată are voie angajatorul ...

Buna ziua
Daca ai o absență nemotivată are voie angajatorul să îți taie 5 bonuri de masa?
Ok si daca imi dă va pot trimite o poza cu el pe email?
Si daca nu imi dă ce pot sa fac ca eu luna asta am rămas fără 600 de lei ca atat imi venea bonurile pt 2 absente nemotivate
Tichetul de masa se acorda pe ZI lucrata. o zi lucrat = 1 tichet de masa......1 zi absent = fara 1 tichet de masa.... Pe baza carei legi opresc 5 tichete de masa la o zi nelucrata? Solicitati in scris sa va dea un raspuns exact. Si unde este reglementat acest aspect
Il puteti trimite sa vad ce mentioneaza si sa va pot da un raspuns.
Ok va multumesc