avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2000 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Cum se poate ca un copil sa primeasca card ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Cum se poate ca un copil sa primeasca card eucational ...

Buna ziua! Cum se poate ca un copil sa primeasca card eucational iar celalalt nu?
Am o fata in clasa I iar baiatul la gradinita!Fata a brimit iar baiatul nu ,deoarece zic ei NU SE INCADREAZA!
Cum vine asta avand un singur salar care este minimul pe economie si alocatiile.
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: LeoRamona76 , utilizator 07:41, 20 Mai 2023
Directia generala de asistenta sociala judeteana, sesizata in scris ce raspuns v-a dat?
A spus că nu se încadrează deoarece venitul de la grădiniță față de cel de la școală este mai mic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatia elev peste 18 ani kikison kikison Buna ziua, in august 2010, baiatul meu a implinit 18 ani. Pana atunci, alocatia lui intra pe cardul meu ( asa am optat). Incepand din septembrie, alocatia i-a ... (vezi toată discuția)
Alocatia de stat pentru copii marilow marilow buna,am un baiat de 19 ani la liceu si n-a mai primit alocati di octombrie,au depus cereri de la scoala si nimic.Unde m-as putea interesa ce se intimpla? (vezi toată discuția)
Alocatie de hrana edelweiss67 edelweiss67 Buna ziua Am o mare rugaminte. Fiul meu are 11 ani, este inscris in invatamantul special la domiciliu (cls II-a) si as vrea sa depun cerere pentru alocatia de ... (vezi toată discuția)