Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Cum se poate ca un copil sa primeasca card ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Cum se poate ca un copil sa primeasca card eucational ...

Buna ziua! Cum se poate ca un copil sa primeasca card eucational iar celalalt nu?
Am o fata in clasa I iar baiatul la gradinita!Fata a brimit iar baiatul nu ,deoarece zic ei NU SE INCADREAZA!
Cum vine asta avand un singur salar care este minimul pe economie si alocatiile.
Multumesc anticipat!
Directia generala de asistenta sociala judeteana, sesizata in scris ce raspuns v-a dat?
A spus că nu se încadrează deoarece venitul de la grădiniță față de cel de la școală este mai mic