Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatia de stat pentru copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatia de stat pentru copii

buna,am un baiat de 19 ani la liceu si n-a mai primit alocati di octombrie,au depus cereri de la scoala si nimic.Unde m-as putea interesa ce se intimpla?
Adresati-va Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului in raza careia domiciliati ...
Trebuie sa intrebati la Agentia Judeteana de Prestatii si Inspectie Sociala.
Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului preia dosarele initiale de alocatie si le transmite Agentiei. Agentia face platile si tot ei se ocupa de modificarile ulterioare.