avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1596 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrari in registrul de încasări si plati
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrari in registrul de încasări si plati

salut, are ceva daca nu înregistrez in registrul de încasări si plati( nici la cheltuie deductibile) comisioanele bancare? ( cele de 0,58 din transferuri de ex ) , am cont separat pt pfa nu este acelasi cu cel personal
Ultima modificare: Vineri, 19 Mai 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 16:53, 19 Mai 2023
nu are nimic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deductibilitate tva la ii martie_2014 martie_2014 Buna ziua . Am si eu o nelamurire cu privire la tva-ul virat de o intreprindere individuala in contul bugetul statului. Tva-ul virat este o chelt. ... (vezi toată discuția)
Deducere comision bancar DanielManciu DanielManciu Sunt PFA si folosesc contul personal pentru tranzactii bancare. Intrucat, pana in prezent nu am avut decat incasari in valuta, EURO si USD, pentru ... (vezi toată discuția)
Calcul impozit venit pfa georgetacrisu georgetacrisu buna! nu inteleg urmatorul aspect asupra deducerii si inregistrarii corecte a cheltuielilor deductibile pentru PFA, adica: -se achizitioneaza materiale ... (vezi toată discuția)