Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunerea declaratiei unice la cass pentru venitul din ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunerea declaratiei unice la cass pentru venitul din dobanzi (pensionar)

Depunerea declaratiei unice este valabila si pentru pensionari daca au dobanzi din depozite de peste 6 salarii minime ( 18000 ron ) ?
Multumesc
george-neagu, moderator
Da, pentru declarare contribuție la sănătate.