avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1081 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... B ziua , vreau sa intru în faliment personal. ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

B ziua , vreau sa intru în faliment personal. Întrebarea mea ...

B ziua , vreau sa intru în faliment personal. Întrebarea mea este dacă mi se aproba reesalonarea pe o perioada de 5 ani și mama mea o sa scoată un reciproc la anul și achit mai repede suma pronunțată .. Se poate închide mai repede procedura de insolventa sau trebuie sa aștept 5 ani? Ultima rată plătită la credit a fost în 2018 și a mai rămas 20.000 lei. Anul trecut cu penalitati, etc, a fost 98.000 lei. Din 2018 nu am platit niciodată 1 leu. Mi-am luat avocat și am crezut că se prescrie dar am pierdut procesul. Mulțumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Nelamuriri despre executare silita siva2014 siva2014 Buna ziua, In 2009, tatal meu a luat un credit in valoare de 30 000 EUR de la o banca. A girat cu apartamentul, proprietate comuna cu mama mea (erau ... (vezi toată discuția)
Executare silita ioana134 ioana134 In anul 2005 am luat un TELEFON in rate si apoi am primit acasa un card pe care sa virez ratele .Am retras dupa acest card suma de 1100ron si am inceput sa ... (vezi toată discuția)
Notificare banca 8000 de lei, dupa intelegere de plata suma urca la 20000 de lei alexandrustoica2008 alexandrustoica2008 Buna ziua! Am avut un credit de nevoi personale in valoare de 10.000 de lei. Am platit 2 ani ,iar in urma unui accident nu am mai putut lucra si implicit nu ... (vezi toată discuția)