avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am un contract de imprumut in derulare cu un CAR, acum ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am un contract de imprumut in derulare cu un CAR, acum sunt notificat ...

Am un contract de imprumut in derulare cu un CAR, acum sunt notificat sa returnez intreaga suma, este corect sau ce trebuie sa fac. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 21:54, 29 Mai 2023
Pe ce motiv?
Ultima modificare: Marți, 23 Mai 2023
gi-jane2, moderator
Spune ca sa depasit scadentarul de rambursare.
conteaza daca nu ati platit la timp,cat aveti intarziere etc
Din ce spuneți se pare că contractul de împrumut nu mai este în derulare, ci este scadent.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita credit prima casa dima_florin dima_florin Buna ziua domnilor avocati ! Saptamana aceasta am fost instiintat de catre bcr ca nu mai am grafic de rambrsare pentru creditul prima casa , eu am intarziat ... (vezi toată discuția)
Este corect ca o banca sa-ti vanda un credit in derulare,fara ... aurelia2020 aurelia2020 Este corect ca o banca sa-ti vanda un credit in derulare,fara o notificare prealabila? (vezi toată discuția)
Calcul corect rambursare credit lumifatu lumifatu Am solicitat 5500 lei unui CAR si mi s a aprobat imprumutul in suma de 4821 lei. Acest CAR retine in totalitate dobanda si alte comisioane in avans astfel ca ... (vezi toată discuția)