avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua. Va atașez soluția ultimei ședințe. ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua. Va atașez soluția ultimei ședințe. 18.05.2023 ...

Bună ziua. Va atașez soluția ultimei ședințe. 18.05.2023
Ora estimata: 09:00
Complet: Cc 20
Tip solutie: Declină soluţionarea cauzei
Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale, invocată de intimat. Declină competenţa de soluţionare a plângerii formulate de petentul G M P, în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL DE POLIŢIE JUDETEAN BACAU, către Judecătoria One?ti. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 18.05.2023.
Document: Hotarâre 2625/2023 18.05.2023. Va rog spuneți i, asta înseamnă că i continuare se va judeca la Onești?
Cel mai recent răspuns: Mariusgross , utilizator 07:04, 31 Mai 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exact,instanta competenta este judec Onești..
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Multumesc


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Exact,instanta competenta este judec Onești..

Bună ziua. În continuare trebuie sa depun eu ceva la judecătoria Onești, sau se transfera automat dosarul.?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Exact,instanta competenta este judec Onești..


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,imi poate explica si mie cineva mai pe larg la ce se ... Andreea1816 Andreea1816 Buna ziua,imi poate explica si mie cineva mai pe larg la ce se refera instanța va rog frumos? \" Declină soluţionarea cauzei Solutia pe scurt: Admite ... (vezi toată discuția)
Lamurire si la ce ma pot astepta va rog. Emanuel333 Emanuel333 Ce inseamna mai exact asta? Tip solutie: Declină soluţionarea cauzei Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei X. ... (vezi toată discuția)
Exceptia necompetentei teritoriale - cum se procedeaza? ganirolf ganirolf Buna ziua, In urma unui proces pe site-ul judecatoriei am regasit solutionarea dupa cum urmeaza: \" Admite excepţia necompetenţei teritoriale a ... (vezi toată discuția)