Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua. Va atașez soluția ultimei ședințe. ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua. Va atașez soluția ultimei ședințe. 18.05.2023 ...

Bună ziua. Va atașez soluția ultimei ședințe. 18.05.2023
Ora estimata: 09:00
Complet: Cc 20
Tip solutie: Declină soluţionarea cauzei
Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale, invocată de intimat. Declină competenţa de soluţionare a plângerii formulate de petentul G M P, în contradictoriu cu intimatul INSPECTORATUL DE POLIŢIE JUDETEAN BACAU, către Judecătoria One?ti. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 18.05.2023.
Document: Hotarâre 2625/2023 18.05.2023. Va rog spuneți i, asta înseamnă că i continuare se va judeca la Onești?
Exact,instanta competenta este judec Onești..
Multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Exact,instanta competenta este judec Onești..

Bună ziua. În continuare trebuie sa depun eu ceva la judecătoria Onești, sau se transfera automat dosarul.?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Exact,instanta competenta este judec Onești..