Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua,imi poate explica si mie cineva mai pe larg ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua,imi poate explica si mie cineva mai pe larg la ce se ...

Buna ziua,imi poate explica si mie cineva mai pe larg la ce se refera instanța va rog frumos?

" Declină soluţionarea cauzei
Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Hunedoara invocată de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Gorj. Declină competenţa de soluţionare a plângerii formulată de petentul Ticula Petrişor Alexandru, în contradictoriu cu intimatul Inspectoratul de Poliţie Judeţean Gorj, având ca obiect anulare proces-verbal de contravenţie seria PGJW nr. 086717/22.06.2021, în favoarea Judecătoriei Târgu-Jiu. Fără cale de atac. Pronunţată la data de 31.08.2021 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţii de către grefa instanţei.
Document: Hotarâre 1050/2021 31.08.2021"
Inseamna ca procesul va fi judecat de judecatoria TG Jiu si nu de catre judecatoria Hunedoara
Multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Inseamna ca procesul va fi judecat de judecatoria TG Jiu si nu de catre judecatoria Hunedoara