avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua,imi poate explica si mie cineva mai pe larg ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua,imi poate explica si mie cineva mai pe larg la ce se ...

Buna ziua,imi poate explica si mie cineva mai pe larg la ce se refera instanța va rog frumos?

" Declină soluţionarea cauzei
Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Hunedoara invocată de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Gorj. Declină competenţa de soluţionare a plângerii formulată de petentul Ticula Petrişor Alexandru, în contradictoriu cu intimatul Inspectoratul de Poliţie Judeţean Gorj, având ca obiect anulare proces-verbal de contravenţie seria PGJW nr. 086717/22.06.2021, în favoarea Judecătoriei Târgu-Jiu. Fără cale de atac. Pronunţată la data de 31.08.2021 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţii de către grefa instanţei.
Document: Hotarâre 1050/2021 31.08.2021"
Cel mai recent răspuns: Andreea1816 , utilizator 23:39, 31 August 2021
Inseamna ca procesul va fi judecat de judecatoria TG Jiu si nu de catre judecatoria Hunedoara
Multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Inseamna ca procesul va fi judecat de judecatoria TG Jiu si nu de catre judecatoria Hunedoara

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. va atașez soluția ultimei ședințe. 18.05.2023 ... Mariusgross Mariusgross Bună ziua. Va atașez soluția ultimei ședințe. 18.05.2023 Ora estimata: 09:00 Complet: Cc 20 Tip solutie: Declină soluţionarea cauzei Solutia pe ... (vezi toată discuția)
Neclaritate vis a vis de decizia instantei acum cateva luni(mai ... DORYN80 DORYN80 Neclaritate vis a vis de decizia instantei Acum cateva luni(mai exact in septembrie 2022) am fost oprit de un echipaj de politie rurala care a zis ca am ... (vezi toată discuția)
Exceptia necompetentei teritoriale - cum se procedeaza? ganirolf ganirolf Buna ziua, In urma unui proces pe site-ul judecatoriei am regasit solutionarea dupa cum urmeaza: \" Admite excepţia necompetenţei teritoriale a ... (vezi toată discuția)