Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, într-un proces civil pe uzucapiune, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, într-un proces civil pe uzucapiune, avocatul părții ...

Bună ziua, într-un proces civil pe uzucapiune, avocatul părții reclamante poate obține copie după titlul de proprietate, certificat de moștenitor și cadastru al părților pârâte, al la terenul care face obiectul litigiului? Mulțumesc
Cel mai probabil da, însă trebuie să le solicite prin intermediul instantei de judecata. Instanta considerandu-le relevante (și sunt) pentru soluționarea cauzei, va emite o adresa către institutia/partea/persoana deținătoare pentru a le trimite la dosarul cauzei de unde le poate lua și avocatul dvs.