avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proces pentru fals-pozitiv drugtest
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proces pentru fals-pozitiv drugtest

Bună ziua! Anul trecut mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru un fals-pozitiv THC. Recent am primit rezultatul negativ și hotărârea judecătorească de a-mi clasa dosarul.
V-ați confruntat cu această situație în instanță? Aș dori să dau statul în judecată pentru cele 7 luni cât am avut permisul suspendat plus analizele pe care mi le-am plătit eu, dacă sunt șanse mari de câștig. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:41, 24 Mai 2023
Dati-l, dar să știți că procedura e legala, legea e proastă. Angajați un avocat.
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca ati fi avut avocat care sa va apere bine și promt ati fi putut conduce.
Nu ar mai fi existat probeme.

Trebuie sa mergeți la avocat ca sa va analizeze cazul.
Procesul este cu grad ridicat de dificultate dacă avocatul găsește ceva care sa va ajute pe parte juridică.

București 2023
Ultima modificare: Marți, 23 Mai 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Instanta de judecata este suverana in solutionare
Sunt mule astfel de dosare solutionate in care partile interesate au promovat actiuni in instanta dar in final au primit hotarari defavorabile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acum un an am fost testat cu aparatul drug test, iesind fals ... adrian.a adrian.a acum un an am fost testat cu aparatul drug test, iesind fals pozitiv THC canabis, am stat 1 an si 4 luni cu permisul suspendat cu dovada fara drept de ... (vezi toată discuția)
Nelamurire cu privire la og 29/2023 alinpelin alinpelin Buna ziua, am o nelamurire cu privire la OG 29/2023. Prin Articolul I, alin. 5, se adauga litera: \"g) în baza rezultatului analizei mostrelor biologice ... (vezi toată discuția)
Salut! ma numesc lucian și am 18 ani am și eu o întrebare, ... Lucian Ionita Lucian Ionita Salut! Ma numesc Lucian și am 18 ani Am și eu o întrebare, am fost surprins de către politie în timp ce conduceam un autovehicul pe drumurile publice sub ... (vezi toată discuția)