Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proces pentru fals-pozitiv drugtest
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proces pentru fals-pozitiv drugtest

Bună ziua! Anul trecut mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru un fals-pozitiv THC. Recent am primit rezultatul negativ și hotărârea judecătorească de a-mi clasa dosarul.
V-ați confruntat cu această situație în instanță? Aș dori să dau statul în judecată pentru cele 7 luni cât am avut permisul suspendat plus analizele pe care mi le-am plătit eu, dacă sunt șanse mari de câștig. Mulțumesc
Dati-l, dar să știți că procedura e legala, legea e proastă. Angajați un avocat.
Daca ati fi avut avocat care sa va apere bine și promt ati fi putut conduce.
Nu ar mai fi existat probeme.

Trebuie sa mergeți la avocat ca sa va analizeze cazul.
Procesul este cu grad ridicat de dificultate dacă avocatul găsește ceva care sa va ajute pe parte juridică.

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Instanta de judecata este suverana in solutionare
Sunt mule astfel de dosare solutionate in care partile interesate au promovat actiuni in instanta dar in final au primit hotarari defavorabile