Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara.daca am permisul suspendat pe 60 zile ..am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara.daca am permisul suspendat pe 60 zile ..am facut contestatie ...

Buna seara.daca am permisul suspendat pe 60 zile ..am facut contestatie si mi am recuperat permisul ,pot circula in tara pana la finalizarea procesului ?va multumesc!
Isa Radu, utilizator
Da, puteti circula pina la maxim 30 de zile de la o decizie definitiva (in apel, de exemplu), sau pina cu maxim 30 de zile dupa trecerea termenului de apel, conform art. 118 din OUG 195/2002.
[ link extern ]