Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Este admis ca numele meu sa fie pe o lista de sondaje ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Este admis ca numele meu sa fie pe o lista de sondaje (pre-electorale) ...

Este admis ca numele meu sa fie pe o lista de sondaje (pre-electorale) fara ca sa fiu anuntata de acest lucru? Acest sondaj a fost vehiculat prin sat si am aflat de la oameni ca sunt pe acea lista. Multumesc anticipat pentru raspuns
Sfatul meu este sa va adresati cu o sesizare, preferabil facuta prin avocat, Autoritatii Nationale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.