Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt membru în CA ul scolii. Directorul scolii a dat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt membru în CA ul scolii. Directorul scolii a dat în judecata ...

Sunt membru în CA ul scolii. Directorul scolii a dat în judecata școala reprezentata de CA pe motiv ca i-am dat aviz negativ de a se transfera titular pe un post liber de la nivelul scolii. Precizam ca directorul nu este titularul scolii noastre. În acest caz, cine angajează și cine plătește avocat? Școala, primăria ca au și ei membri în CA sau noi, fiecare pe persoană fizică?
Scoala plateste avocatul care o reprezinta.