Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire. Se dezbate succesiune după tata în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire. Se dezbate succesiune după tata în instanta soția ...

Moștenire. Se dezbate succesiune după tata în instanta soția și cei doi copii. Se plătește taxa de timbru ,onorar experți evaluatori etc.trec 4 ani și procesul este în curs epidemie ,experți o tot lungesc si nu vin ca au dosare multe am cerut schimbarea si tot o lungesc intre timp moare si soția adică mama celor doi copii .Mostenitori copii care nu sau inteles unul vrea tot și altul nimic. Se fac 4 ani jumătate si procesul tot decurge cu așteptare de raport.Un copil sta în casa părintească de unde o scotea pe mama sa rămână el cu familia și mama pe drum .Doresc sa întreb cum se numește atunci cind un mostenitor folosește doar el bunul comun ce le revine la amândoi si daca este corect doar unul sa se folosească de tot.
nu este firesc. exista aceste situatii insa. veti rezolva prin instanta ca sa fiti despagubit pentru partea care vi se cuvine