Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantia extinsa pentru auto suporta schimbarea ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantia extinsa pentru auto suporta schimbarea catalizatorului? ...

Garantia extinsa pentru auto suporta schimbarea catalizatorului?
verificati in documentatia primita la semnarea garantiei/ ea face parte din aceasta.
Depinde de marca vehiculului
Buna ziua,
Verificați condițiile garanției extinse și la cauza defectării catalizatorului. Garanția se referă la defecte de fabricație. Daca, de exemplu, catalizatorul s-a defectat din cauză că, utilizați autovehiculul mai mult în oraș, iar regenerările sunt întrerupte, nu vor face obiectul garanției.
Succes și numai de bine!