avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, pentru a pleca la munca in SUA și a mă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, pentru a pleca la munca in SUA și a mă înregistra ...

Buna ziua ,pentru a pleca la munca in SUA și a mă înregistra mi se cere să plătesc o sumă de bani ,abia după aceea va fi interviul prin care daca voi fi selectata voi primi actele prin ambasada.Este dau nu este corect?
Cine va solicita plata unei sume de bani ?
Firma subcontractoare pt Biometric Fee
e firma de recrutare si plasare forta de munca?
Bună ziua,

Citiți acest articol - aveți informații importante:
www.avocatnet.ro/articol_585...

Și dați-i detalii colegului despre ce contract ați semnat etc. - deci pe ce bază vi se cer banii despre care spuneți.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare pentru angajari strainatate Fenia Fenia Mi s-a numi suma de 560 lei pentru perfectarea actelor (traduceri) si transport la o firma de angajari.in Austria. Stie cineva care e procedura?Mi-e frica de ... (vezi toată discuția)
Pfa si recrutarea pt strainatate Marius Jeler Intreprindere Individuala Marius Jeler Intreprindere Individuala Buna ziua, am un PFA , cod CAEN :\\"recrutare si management forta de munca\\" si doresc sa colaborez cu o firma de recrutare din strainatate. Practic, le ofer ... (vezi toată discuția)
Contract de mediere angela0045 angela0045 Buna.De curand am semnat un contract de mediere cu o firma de plasare a fortei de munca ,mi-au acordat un loc de munca in strainatate si urma sa plec din ... (vezi toată discuția)