Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, ma scuzați pentru deranj. E vorba despre 3 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, ma scuzați pentru deranj. E vorba despre 3 capete ...

Buna ziua, ma scuzați pentru deranj.
E vorba despre 3 capete de acuzați.
Constituire de grup infracțional.
Trafic de droguri
Trafic de droguri de mare risc.
Din câte am inteles, dacă face acord le ia pe toate in spate.
Acum nu stiu, dacă așteaptă, capetele astea poate sa pice prin dovezi?
Dacă face acordul și recunoaște astea trei fapte, la fond, se scot din capetele astea 3? Sau il judeca pentru toate.
Cu ce are in spate tâlhăria, dar care s a încheiat, s a reabilitat
Dacă face acordul și recunoaște astea trei fapte, la fond, se scot din capetele astea 3?

Cod procedura penala
Art. 479. -
Acordul de recunoaştere a vinovăţiei are ca obiect recunoaşterea comiterii faptei şi acceptarea încadrării juridice pentru care a fost pusă în mişcare acţiunea penală şi priveşte felul şi cuantumul pedepsei, precum şi forma de executare a acesteia.

Acordul de recunoaştere a vinovatiei reprezinta o intelegere intre inculpat si procuror, prin care primul isi recunoaste vinovatia si accepta aplicarea unei sanctiuni penale, iar procurorul este de acord cu aplicarea unei pedepse intr-un fel, cuantum si forma de executare acceptabile pentru inculpat
ynocentta, utilizator