avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este legal ca agentul imobiliar sa publice anuntul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este legal ca agentul imobiliar sa publice anuntul de vanzare ...

Este legal ca agentul imobiliar sa publice anuntul de vanzare apartament postat de vanzator pe site-urile de publicitate, fara acordul vanzatorului?
Depinde ,poate exista un contract prin care agenția se obliga sa promoveze imobilul.respectiv în vederea
incheierii tranzacției.Studiati cu atenție contractul de intermediere, comision încheiat ,dacă acestea exista.

Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Iunie 2023
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare imobil - agentie imobiliara AlexPetru AlexPetru In situatia in care am scos la vanzare un apartament si sunt contactat de un agent imobiliar, care vine cu un cumparator, daca eu cer ca in cazul acestei ... (vezi toată discuția)
Conditionarea vanzarii unui apartament de plata comisionului la agentie alpet alpet As vrea sa stiu care este parerea unui jurist despre urmatoarea situatie: Am gasit un apartament oferit spre vanzare de catre o agentie, pe un site de ... (vezi toată discuția)
Probleme agentii imobiliare MaraRoxana MaraRoxana Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca este corect ca un agent imobiliar sa treaca in anexa doar strada si numarul strazii si sa nu precizeze nr.apartamentelor ... (vezi toată discuția)