Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este legal ca agentul imobiliar sa publice anuntul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este legal ca agentul imobiliar sa publice anuntul de vanzare ...

Este legal ca agentul imobiliar sa publice anuntul de vanzare apartament postat de vanzator pe site-urile de publicitate, fara acordul vanzatorului?
Depinde ,poate exista un contract prin care agenția se obliga sa promoveze imobilul.respectiv în vederea
incheierii tranzacției.Studiati cu atenție contractul de intermediere, comision încheiat ,dacă acestea exista.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat