Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reteta medicala daca nu mai sunt asigurat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reteta medicala daca nu mai sunt asigurat

Buna ziua
Sufar de o boala cronica si as dorii sa stiu daca in ciitor nu o sa mai fiu asigurat o sa mai pot beneficia de reteta medicala de la doctorul de familie ?
Nu este musai sa fie compensata (asa eete in prezent), sunt dispus sa platesc pentru medicamentele respective insa as dorii sa stiu daca medicul de familie mi-ar mai elibera reteta respectiva fiindca fara ea nu pot cumpara medicamentele de la farmacie.
Va poate elibera reteta, nu compensata, veti plati si consultatia.