Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariat cu contract de munca pe perioada determinata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariat cu contract de munca pe perioada determinata isi schimba ...

Salariat cu contract de munca pe perioada determinata isi schimba pe parcursul derularii contractului functia, salariul si perioada in nedeterminata.
1,In acest caz se incheie vechiul contract si se face un contract nou?
2,Sau modificarea elementelor contractuale se face printr-un act aditional?
Modificarea elementelor contractuale se face printr-un act aditional.