Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am primit imputernicire pentru a inregistra hotararea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am primit imputernicire pentru a inregistra hotararea judecatoreasca ...

Am primit imputernicire pentru a inregistra hotararea judecatoreasca de custodie din Spania a fratelui meu. Cum trebuie sa procedez?
Hotatrea trebuie recunoscuta de autoritatile romana in procedura de exequator. Luati legatura cu un avocat caruia sa ii prezentati hotararea si sa va indice de ce anume acte mai este nevoie, sa verifice daca hotararea are toate mentiunile necesare spre a fi recunoscuta,