Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL cu 2 asociati, care participa in parti egale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL cu 2 asociati, care participa in parti egale

Buna ziua
Cazul unui SRL cu 2 asociati, care participa in parti egale, Daca unul dintre asociati decedeaza, partea acestuia revine celuilalt asociat sau mostenitorului de drept al celui decedat?
Va multumesc
george-neagu, moderator
Revine moștenitorilor celui decedat, dacă actul constitutiv prevede ca societatea poate continua cu moștenitorii asociaților.