Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Intrebare : legea nr.333/ 2003 referitoare la analiza ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Intrebare : legea nr.333/ 2003 referitoare la analiza de risc ...

Intrebare : legea nr.333/ 2003 referitoare la analiza de risc la securitatea fizica este obligatorie. Având spatiul comercial in incinta unui complex care este asigurat cu sistem de alarma , ca persoana juridica cu contract de subinchiriere, sunt obligata sa-mi instalez camera de supraveghere si individual in incinta spatiului comercial sau este suficient sistemul de alarma a intregii cladiri?
Complexul comercial trebuie sa detina o analiza de risc la securitate fizica. Daca la data intocmirii analizei de risc, nu erati subchirias, pentru conditiile de functionare in spatiul pe care l-ati subinchiriat trebuie sa obtineti un aviz/ completare la analiza initiala. Posibil, ca in urma acestei analize, sa trebuiasca sa va montati si dvs. camera de supraveghere pentru spatiul detinut.