avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Care este diferenta dintre cererea de recurs si ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Care este diferenta dintre cererea de recurs si declaratia de ...

Care este diferenta dintre cererea de recurs si declaratia de recurs?
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 14:42, 12 Iunie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua, de regula declaratia de recurs nu cuprinde si motivele de recurs, spre deosebire de cererea de recurs. Atentie insa ambele trebuie formulate in termenul de exercitare a recursului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revizuire concomitent cu apel? aidu aidu Am formulat apel in luna mai. In luna iunie a survenit un motiv de revizuire a hotararii deja apelate. Evident ca nu a avut timp sa se judece apelul intre ... (vezi toată discuția)
Motivare sentinta ionicaion ionicaion In cazul unui proces penal ( conducere sub influenta bauturilor alcoolice) dapa hotarare mai vine o adresa cu motivarea? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Cer informatii interes public casei de pensii la as sau contencios?? aidu aidu Am formulat o intrebare, pe situl casei de pensii, https://www.cnpp.ro/web/guest/intreaba-un-consultant Respectiv i-am intrebat, la modul general, cum pot sa ... (vezi toată discuția)