Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Care este diferenta dintre cererea de recurs si ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Care este diferenta dintre cererea de recurs si declaratia de ...

Care este diferenta dintre cererea de recurs si declaratia de recurs?
Buna ziua, de regula declaratia de recurs nu cuprinde si motivele de recurs, spre deosebire de cererea de recurs. Atentie insa ambele trebuie formulate in termenul de exercitare a recursului.