Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Daca avem un angajat care lipseste ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Daca avem un angajat care lipseste nemotivat, suspendarea ...

Buna ziua,

Daca avem un angajat care lipseste nemotivat, suspendarea pentru absente nemotivate trebuie transmisa in Revisal si se face in maxim 3 zile de la absentare, dar ce se trece la data sfarsit suspendare pentru ca nu stiu daca va veni in a 4 a zi sau nu...daca vine, ii incetez suspendarea in aceeasi zi?
ca data de sfarsit treceti o anumita data ..incetarea suspendarii va avea ca data , data revenirii la munca sau data incetarii c.i.m.
Multumesc pentru raspuns.
Si daca am suspendat contractul si transmis revisalul doar pe cele 3 zile? se poate face modificare?
Ati operat si incetarea suspendarii ?
nu am operat si incetarea, vreau sa ii fac prelungirea suspendarii ...
In acest caz, operati modificarea prin schimbarea datei de sfarsit a suspendarii.