Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună grup . Am o nedumerire. În data de 08.06. Am ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună grup . Am o nedumerire. În data de 08.06. Am fost chemata ...

Bună grup . Am o nedumerire. În data de 08.06. Am fost chemata în instanta pentru actul de CURATELA. Nu m-am putut prezenta. Sa judecat în lipsa mea , dar ei au hotărât sa amână pronunțarea. Asta au scris ei pe site unde am verificat azi dimineață starea dosarului.

" Amână pronunţarea în cauză la data de 21.06.2023, asupra excepției necompetenţei generale a instanţei, invocată din oficiu. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.06.2023." Nu înțeleg cauza de ce a fost amânat. Va rog sa îmi răspundă cineva mai concret . Sa fie din vina mea ca nu m-am prezentat ??
Dacă nu ma prezint nici la al 2 -lea judecare ce mi se poate întâmpla ??
Mulțumesc anticipat.
TrixiBea, utilizator
Pentru neprezentare, deja procesul pentru dumneavoastra pare pierdut.
De ce ați mai apelat la instanță pentru curatelă, dacă nu vă prezentați la proces`?
Dapix, utilizator
Cine v-a chemat în instanță pentru actul de curatelă? Că nu păreți a fi doritoare să vă implicați.
Rog pe cineva în măsura sa vorbească....Mulțumesc.

Dapix a scris:

Pentru neprezentare, deja procesul pentru dumneavoastra pare pierdut.
De ce ați mai apelat la instanță pentru curatelă, dacă nu vă prezentați la proces`?

Nu are importanta cina ma chemat . Sau de ce sunt chemat. Părerea mea ...

Ionica Porumbel a scris:

Cine v-a chemat în instanță pentru actul de curatelă? Că nu păreți a fi doritoare să vă implicați.

Lucrez în străinătate, nu ma pot duce când vreau eu acasă. Locurile de munca se respecta ... cine vrea sa muncească. Cine nu .. nu. Și poate merge și veni când vrea și la ce ora vrea.

Ionica Porumbel a scris:

Cine v-a chemat în instanță pentru actul de curatelă? Că nu păreți a fi doritoare să vă implicați.