avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună grup . Am o nedumerire. În data de 08.06. Am ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună grup . Am o nedumerire. În data de 08.06. Am fost chemata ...

Bună grup . Am o nedumerire. În data de 08.06. Am fost chemata în instanta pentru actul de CURATELA. Nu m-am putut prezenta. Sa judecat în lipsa mea , dar ei au hotărât sa amână pronunțarea. Asta au scris ei pe site unde am verificat azi dimineață starea dosarului.

" Amână pronunţarea în cauză la data de 21.06.2023, asupra excepției necompetenţei generale a instanţei, invocată din oficiu. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.06.2023." Nu înțeleg cauza de ce a fost amânat. Va rog sa îmi răspundă cineva mai concret . Sa fie din vina mea ca nu m-am prezentat ??
Dacă nu ma prezint nici la al 2 -lea judecare ce mi se poate întâmpla ??
Mulțumesc anticipat.
Ultima modificare: Miercuri, 14 Iunie 2023
TrixiBea, utilizator
Pentru neprezentare, deja procesul pentru dumneavoastra pare pierdut.
De ce ați mai apelat la instanță pentru curatelă, dacă nu vă prezentați la proces`?
Ultima modificare: Miercuri, 14 Iunie 2023
Dapix, utilizator
Cine v-a chemat în instanță pentru actul de curatelă? Că nu păreți a fi doritoare să vă implicați.
Rog pe cineva în măsura sa vorbească....Mulțumesc.


Dapix a scris:

Pentru neprezentare, deja procesul pentru dumneavoastra pare pierdut.
De ce ați mai apelat la instanță pentru curatelă, dacă nu vă prezentați la proces`?

Nu are importanta cina ma chemat . Sau de ce sunt chemat. Părerea mea ...


Ionica Porumbel a scris:

Cine v-a chemat în instanță pentru actul de curatelă? Că nu păreți a fi doritoare să vă implicați.

Lucrez în străinătate, nu ma pot duce când vreau eu acasă. Locurile de munca se respecta ... cine vrea sa muncească. Cine nu .. nu. Și poate merge și veni când vrea și la ce ora vrea.

Ionica Porumbel a scris:

Cine v-a chemat în instanță pentru actul de curatelă? Că nu păreți a fi doritoare să vă implicați.

Alte discuții în legătură

Amanare termen de judecata Gabriella32 Gabriella32 Buna ziua! Am o mare nelamurire : Am depus prima data contestatie la executare si cand m-am dus sa ma prezint la proces solutia pe scurt a fost \"Admite ... (vezi toată discuția)
Neclaritate vis a vis de decizia instantei acum cateva luni(mai ... DORYN80 DORYN80 Neclaritate vis a vis de decizia instantei Acum cateva luni(mai exact in septembrie 2022) am fost oprit de un echipaj de politie rurala care a zis ca am ... (vezi toată discuția)
Reclamant pentru fond -pretentii keksu2 keksu2 Buna ziua mult respect celor de pe site e foarte bun acu problema mea mica ! primesc o citatie de gen : X .y din oras z.x este chemat in aceeasta instanta ... (vezi toată discuția)