Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Interzicere cumul CIM cu contract de prestari servicii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Interzicere cumul CIM cu contract de prestari servicii PFA

Exista vreo prevedere legala care sa interzica unei persoane sa aiba Contract individual de munca si contract de prestari servicii ca PFA la acelas angator/beneficiar?

Multumesc
Nu, daca angajatorul este societate comerciala.
Si daca este un spital public, fiind vorba de o asistenta medicala, ce lege interzice sa incheie cu spitalul o conventie de prestari servicii ca PFA?
Nu exista niciun text de lege care sa interzica asa ceva ...