avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte asociatie de proprietari


Presedintele este proprietarul unei locuinte din bloc; trebuie sa locuiasca neaparat acolo? Multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 16 Iunie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic
Din ce inteleg din lege... nu trebuie sa locuiasca efectiv acolo, trebuie doar sa aiba o proprietate in acel imobil si sa fie membru al asociatiei.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua am su eu o întrebare legata de contractul de reabilitare ... Alexandrugh Alexandrugh Bună ziua am su eu o întrebare legata de contractul de reabilitare președintele asociației a semnat contractul dar el nu are propietate în bloc și un ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as dori sa știu dacă este legal că președintele ... Ralucia Ralucia Buna ziua, as dori sa știu dacă este legal că președintele de bloc, vicepreședintele și cenzorul sa fie locatarii în același bloc. Daca administratorul ... (vezi toată discuția)
Presedintele asociatiei de proprietari trebui sa fie obligatoriu ... Magda78iordache Magda78iordache Presedintele asociatiei de proprietari trebui sa fie obligatoriu proprietar de apartament? (vezi toată discuția)