Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte asociatie de proprietari

Presedintele este proprietarul unei locuinte din bloc; trebuie sa locuiasca neaparat acolo? Multumesc!
Cornel Vasile, Consilier juridic
Din ce inteleg din lege... nu trebuie sa locuiasca efectiv acolo, trebuie doar sa aiba o proprietate in acel imobil si sa fie membru al asociatiei.
Multumesc!