Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. Am trăit în concubinaj 5 ani din care a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. Am trăit în concubinaj 5 ani din care a rezultat ...

Bună ziua. Am trăit în concubinaj 5 ani din care a rezultat un copil de 1 an
Am plecat de la concubin când a plecat în străinătate la mama împreună cu copilul și l-am dat în judecată pt alocație ca era pe el, pentru pensia alimentară și copilul sa fie în custodia mea. Și i-am spus înainte că voi pleca deoarece îmi vorbea foarte urât. Am dovezi pe telefon că el nu are grijă,că îl tratează cu spatele și îmi vorbește urât, jignește, înjura. Nu am avocat că e foarte mult 25 milioane,se pot pune probe la dosar? Le ia în considerare? El vrea sa îmi ia copilul și bagă fel și fel de minciuni dar eu am dovezi,el sa folosit de alocatia copilului și ca să nu de-a pensia alimentară de asta îl vrea. Am nevoie de un sfat
adelanico1234, utilizator
Puteți solicita martori,depune mesajele de care faceți vorbire etcetc.Trebuia sa mai întrebați și alți avocați poate gaseati și alte variante(eventual cu 10-15%)mai mici,mai.putin în nici un caz fiind vorba totuși de un proces).sau puteați achita macar un onorariu pt ca un av sa va redacteze acțiunea și o motiveze cum trebuie etc.Se vs efectua ancheta sociala pt a vedea ce condiții aveți,unde locuiți ce venituri etc.Faceti dovada ca dvs va ocupați de copil ...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Vorbiți cu mai mulți avocați, că nu toți au aceleași tarife. Unii avocați sunt mai ieftini.
Ați plăti mult mai puțin dacă ați solicita unui avocat numai să vă redacteze acțiunea care să o depuneți la judecătorie.
Interesați-vă pe la rude sau cunostințe, să vă recomande un avocat mai ieftin.
Dapix, utilizator