Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu creștere copil, indemnizație creștere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu creștere copil, indemnizație creștere copil, inserție

Vă salut cu respect ! Vă rog frumos să mă ajutați cu o informație. În cazul unui copil adoptat, dacă soția se află în concediu creștere copil și ia indemnizația pentru copil, la sfârșitul perioadei de concediu creștere copil, eu ca tată pot să beneficiez de stimulentul de inserție daca stau o lună acasă cu copilul ? Mulțumesc anticipat pentru lămuriri !
Bunîă ziua,

Pentru mai multe informații, accesați linkurile următoare:
- www.avocatnet.ro/articol_579...
- www.avocatnet.ro/articol_504...