Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamnat cu suspendare pentru ucidere din culpa pt un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamnat cu suspendare pentru ucidere din culpa pt un accident ...

Condamnat cu suspendare pentru ucidere din culpa pt un accident rutier cu decesul victimei. Pe timpul cercetărilor cât și pe timpul judecății nu am avut permisul de conducere reținut, suspendat sau anulat. După rămânerea definitivă a hotărârii judecătorești nu am primit nici o adresă, înștiințare, din partea șefului poliției rutiere unde a avut loc evenimentul cum că permisul de conducere ar trebui predat în vederea anulării. Am permis valabil in evidențele poliției Române. In cazul in care sunt oprit în trafic și depistat cum că aș avea mențiuni, la ce m-aș putea aștepta. Mulțumesc frumos
In urma hotararii de condamnare, permisul se anuleaza. Urmeaza sa primiti dispozitia sefului Brigazii Rutiere pentru anularea permisului.
Mulțumesc, aștept de 7 luni

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

In urma hotararii de condamnare, permisul se anuleaza. Urmeaza sa primiti dispozitia sefului Brigazii Rutiere pentru anularea permisului.

Nu cred ca va deranjeaza prea mult, dupa 1 an de zile de la definitiva aveti dreptul sa sustineti examen pentru un nou permis. Probleme ar fi daca va anuleaza permisul, nu ajunge la dvs dispozitia si va depisteaza conducand.
Primesc în următoarele 2 săptămâni?
Chiar m-ar surprindere... Și dacă nu primesc, ce pot face?

stefan42 a scris:

Mulțumesc, aștept de 7 luni

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

In urma hotararii de condamnare, permisul se anuleaza. Urmeaza sa primiti dispozitia sefului Brigazii Rutiere pentru anularea permisului.