Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Cum pot fi sancționați niste locatari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Cum pot fi sancționați niste locatari gălăgioși? ...

Bună ziua!
Cum pot fi sancționați niste locatari gălăgioși? În fiecare noapte, cu preponderenta, tarasc scaunele, lovesc obiecte prin casa, striga, canta, pun muzica la volum ridicat. Menționez ca am chemat politia în repetate rânduri, am anunțat asociația de proprietari, am fost la usa lor, am anunțat proprietarii, am rugat politicos pe grupul de whatsapp al scării. Nimic nu se rezolva. Am bebeluș de aproape 1 an, tresare noaptea când se aude gălăgia, se trezește și plânge. Chiar nu mai știm cum sa procedam. Mulțumesc!
Roxana Craciun, utilizator
Dacă ar fi amendați de câteva ori probabil s ar potoli.La modul cum acționează bravele organe ale miliției sa vedem,sa avertizam,sa discutam, e clar ca nu se rezolva.Variante eficace 100% nu aveți,un proces civil durează,daunele morale sunt mici ,etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
O varianta de rezolvare ce o vad eu este ca dvs. si copilul sa plecati o vreme la parinti, sotul sa invite o gasca de prieteni cateva seri pe acolo si sa asculte rock sau muzica clasica daca ei asculta manele cu boxele indreptate spre vecini.
Si as anunta acest lucru si pe grup...

Dar vecinii ceilalti nu sunt afectati sa faca si dumnealor plangere la politie?
am anunțat proprietarii,

Asociatia de proprietari nu poate sa va ajute
Asociatia de proprietari se infiinteaza cu scopul administrarii si asigurarii starii tehnice a partii comune de instalati si constructii din condominiu-or in speta dv este litigiu intre locatari
Notificati oficial vecinii cu obligatia respectarii regulamentului de ordine interioara al imobilului de locuit in comun,,normele de convietuire sociala,respectarea programului de liniste prev de disp L nr 61/1991 si de regulamentul de ordine interioara al imobilui -sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta
Succes !