Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua! Am fost astazi de dimineata(circa 09:15 am) ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua! Am fost astazi de dimineata(circa 09:15 am) la magazinul ...

Buna ziua!

Am fost astazi de dimineata(circa 09:15am) la magazinul Auchan de la adresa "Calea Stan Vidrighin 11, Timișoara 307285, Romania". Am fost, ca in trecut, la zona de Auchan tigari si am cerut sa mi se schimbe bani pentru a avea monezi pentru carutul Auchan. Mi s-a raspuns ca Auchan nu mai foloseste bani cash, ca trebuia sa imi aduc de acasa moneda de 50 de bani. Este directia managementului Auchan in legatura cu astfel de situatii?

Multumesc,

Manuela Rășină, administrator
Buna ziua,
Fiecare magazin are propriile reguli si, daca vrem sa cumparam din el, le respectam!
Daca nu ne convin mergem in alt magazin.
Si inca ceva, din cate stiu, majoritatea magazinelor au acum carucioarele gara fisa.
Buna Gabriel!
Multumesc pentru raspuns. Eu am scris acum si la Auchan sa intreb daca intradevar asta este regula noua, fiindca in trecut in acelasi loc am primit schimb la bani pentru fisa de carucioare.
Nota: acest magazin avea carucioarele cu fise legate intre ele.