Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am făcut un testament la notar dar nu am menționat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am făcut un testament la notar dar nu am menționat ce nimic ...

Am făcut un testament la notar dar nu am menționat ce nimic despre situația nefericita de deces prematur al legatarului. În acest caz, doresc sa las totul fiicei minore a legatarului actual. Ce trebuie sa fac?
Dacă legatarul decedează înaintea dvs, legatul va fi caduc și atunci veți face alt testament în favoarea minorei.