Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am și eu o nelămurire. Lucrez in sistemul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am și eu o nelămurire. Lucrez in sistemul sanitar ...

Buna ziua! Am și eu o nelămurire. Lucrez in sistemul sanitar și în momentul când am primit graficul de lucru pe luna iulie am constatat că pe 31 iulie sunt in tura de noapte iar pe data de 1 august intru in concediu de odihna. Nu este prima dată când se întâmplă lucrul asta, s-a mai întâmplat și în cursul unei luni sa fiu de noapte iar a doua zi sa intru in concediu. Daca am întrebat asistenta șefă a spus că este perfect legal. Vă întreb este legal sa ies din tura de noapte în prima mea zi de concediu de odihna? Mulțumesc frumos pentru eventualele raspunsuri.
da, este corecta o astfel de situatie .. nu scrie in niciun act normativ ca nu se poate intra in CO dupa o tura..