Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Am copilul înscris la un club sportiv. Recent, s-a ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Am copilul înscris la un club sportiv. Recent, s-a organizat ...

Am copilul înscris la un club sportiv. Recent, s-a organizat un campionat+examen internațional în Grecia. Prin intermediul antrenorului am fost înștiințați ca trebuie sa plătim anumite sume pentru:
- cazare și masă
- examen și campionat
- taxe de intrare în statiune
- vânzarea unor tricouri, etc.
Rugămintea mea este sa îmi spuneți, organizatorul este OBLIGAT sa emită bonuri fiscale, chitanțe sau facturi pentru sumele date(în jur de 1500 € - trei persoane), sau nu? As dori sa aflu dacă acei bani s-au cheltuit cum ni s-a spus, deoarece nu am primit niciun act doveditor. Mulțumesc anticipat!
Când .va referiți la organizator va referiți probabil la organizatorul.deplasarii nu lanorganizatorul evenimentului respectiv campionat/stagiu etc.Este evident ca organizatorul în speta clubul din România nu poate sa va elibereze chitanțe pt taxa de competiție,tricouri,taxa de stațiune servicii prestate de alte entități.Mai mult decât atât în general se adaugă un comision care sa acopere participarea antrenorului(cazare,transport)mai ales dacă este un club privat care funcționează în cadrul unui ONG.Daca este vorba de un club școlar, municipal,bugetat cu bani publici atunci totul ar trebui sa fie mai transparent.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat