Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suntem doi bătrâni și avem un apartament,întreb.as ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suntem doi bătrâni și avem un apartament,întreb.as putea ...

Suntem doi bătrâni și avem un apartament,întreb.as putea face un act de vânzare -cumpărare ( unui nepot),pe partea mea de 1/2 cu întreținere viagera.multumesc.
ori e vanzare, ori e intretinere... puteti face asta doar adaca aveti coproprietate pe cote parti.