Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lipsa acces auto proprietate dupa implementare proiect ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lipsa acces auto proprietate dupa implementare proiect primarie

Buna ziua,

Primaria localitatii unde locuiesc parintii mei a implementat un proiect national de introducere canalizare.Inainte de implementare drumul de acces auto la proprietate era infundat(de cel putin 40 de ani) datorita pantei foarte mari si riscului mare de accidente.
Proiectul a fost finalizat dar drumul a ramas intr-o stare precara si nu mai avem acces auto la proprietate, nu putem intra cu masina sau tractor pentru a ara curtea.
Ma puteti ajuta cu un sfat cu ce am avea de facut?
Va multumesc!

Peste canal, se poate face un podet. Puteti sesiza primaria, in scris, cu nr. de inregistrare/ data. Fiind vorba de fonsuri europene, va fi greu sa obtineti bani pentru podet de la primarie.
Daca drumul era infundat de multi ani, proiectantul a considerat ca nu doriti acces auto la proprietatea dvs. La data proiectarii trebuia sa interveniti.

POPA GHEORGHE a scris:

Peste canal, se poate face un podet. Puteti sesiza primaria, in scris, cu nr. de inregistrare/ data. Fiind vorba de fonsuri europene, va fi greu sa obtineti bani pentru podet de la primarie.
Daca drumul era infundat de multi ani, proiectantul a considerat ca nu doriti acces auto la proprietatea dvs. La data proiectarii trebuia sa interveniti.

Buna ziua,

Va multumesc pentru raspuns.
Ultima faza a proiectului era , readucerea la stiuatia initila sau cat se poate, dar nu s-a mai intamplat asta.Primarul tot promite ca o sa.remedieze dar deja sunt 2 ani.
Multumesc!
Contactati primarul care este beneficiarul lucrarii si care raspunde pentru asigurarea executarii conditiilor tehnice inclusiv de acces in proprietatile individuale