Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Marfa pe stoc in contabilitate daca si -a inchis ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Marfa pe stoc in contabilitate daca si -a inchis afacerea

Buna ziua,

O firma care si -a inchis afacerea ,este vb de un magazin alimentar (nu a radiat firma) ,a ramas in contabilitate cu un stoc .O parte din produse au fost expirate ,altele au fost date prin vecini etc
Din punct de vedere contabil cum ar trebui sa fac cu acest stoc ,o monografie va rog.
george-neagu, moderator