Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Aș dori sa știu dacă pot dona un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Aș dori sa știu dacă pot dona un apartament surorii ...

Bună ziua,

Aș dori sa știu dacă pot dona un apartament surorii mele de 15 ani și în ce condiții. Sunt căsătorită, fără copii și mai am un frate major.

Vă mulțumesc în avans pentru orice informație.
Pentru aceste motive invocate, puteți dona imobilul oricui doriți din familie, dar să fie major.
Mergeți la un NOTAR.